user agent stylesheet

منظور از User Agent Style Sheet چیست؟

user agent style sheet به معنای استایل (style) پیشفرض (default) است. مرورگرها استایل پیشفرض خودشان را به عناصر یا المنت های html می دهند. برای مثال اندازه فونت (font-size) تگ h2 از تگ p بیشتر است. این استایل های پیشفرض که مرورگر به تگ های اچ تی ام ال می دهند از کمترین اهمیت برخوردا هستند، بنابراین به راحتی توسط استایلی که طراح صفحه می نویسد جایگزین می شوند.
معمولا مرورگرها تفاوت های جزئی در استایل های پیشفرض دارند.

 

user agent style sheet

 

اگر می خواهید استایل پیشفرض مرورگر را ببینید، یک صحفه ساده html ایجاد کنید و آن را توسط مرورگر باز کنید. یک المنت را انتخاب کنید و بر روی آن راست کلیک کنید و سپس گزینه inspect را بزنید (در بیشتر مرورگرها کلید F12 قسمت developer tools را باز می کند) حالا می توانید ببینید که هر المنت چه استایلی دارد. این همان استایلی است که به صورت پیشفرض توسط مرورگر به المنت داده شده است که بعد توسط استایلی که شما بنویسید جایگزین می شود.

نویسنده: سعید پناهی

طراح و توسعه دهنده وب، رابط کاربری. فرانت اند. علاقه مند به یادگیری و آموزش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احتمالا از اینها هم خوشتون بیاد

آموزش css3

آموزش دستورات خاص و کاربردی در CSS3

در این مقاله تعدادی از دستورات جالب و کاربردی در CSS3 را بررسی می کنیم. دستوراتی که کمتر در مورد آن ها صحبت می شود اما دانستن آنها مهم و در طراحی کمک بزرگی به ما می کند. خوب پس در ادامه با من همراه باشید.

کارگاه آموزشی طراحی وب

کارگاه آموزشی طراحی و توسعه وب سایت به صورت پروژه محور و کارگاهی

بررسی واحدهای REM -EM – VH- VW و تفاوت بین آنها

برای مدت های طولانی طراحان و توسعه دهندگان وب سایت ها برای اندازه گذاری فونت، حاشیه و یا هر عنصر دیگری از واحد px که نشان دهنده پیکسل بود استفاده می کردند. اما امروزه با توجه به گسترش استفاده از دستگاه های مختلف مانند موبایل و تبلت برای نمایش وب سایت ها لزوم استفاده از واحدهایی که کنترل بیشتری به توسعه دهنده و طراح بدهد بیشتر شد. از این رو واحدهای rem و em تقریبا جای واحد px را گرفت.